Other FootieMag.net Sites >
Brierley Hill & Dudley Schools' Football Association

SATURDAY 29th November  ||  Under 11  ||  Under 13 versus Coventry (H)  ||  Under 14 versus Nuneaton & District (A)  ||  Under 15 versus Aston/Erdington & Saltley (H)  ||    ||    ||    ||    ||    ||  

SEASON 2009/2010

DISTRICT TRIALS:

YEAR 8 (UNDER 13 TRIALS) will be held as follows : -
Team Manager –Ben Solly– (Coseley)

THURSDAY 10TH SEPTEMBER @ Coseley School 4.00p.m. – 6.00 p.m.

The following players were nominated - All players are asked to attend with full playing kit and warm top

Bishop Milner – Nil
Castle High – Mark GANDERTON, Shaquille EDWARDS
Coseley- Anton RICHARDS
Crestwood – Kyle BATES
Dormston – Alex FLETCHER, Mark BRADLEY, Jake CARTWRIGHT, Jordan DANKS
Ellowes Hall – Dan DURMAN, Jack KNOWLES, Kieran PRICE, Callum MACFARLANE, 
                        Lewis ROBINSON,Joshua WRIGHT, Matt ROBERTS, Scott FLAVELL
High Arcal – Jack KELLY, Josh CLIFT, Louis RALSTON, Ben JEWKES
Hillcrest – Luke Sherwood, Connor HOUGHTON, Brad WHORTON, James WHITTINGHAM
Holly Hall – Nehemia ZAZI, Tyler FLAVELL
Kingswinford – Luke MILLERCHIP, Max BAKER
Ounsdale – Kyle PEARSON, Shannon CAUSER, James SPROSTON, Jack HARRIS
Pensnett -Calvin CAMPBELL, Ryan LEDDINGTON, Cameron MOORE, Liam HICKMAN
Summerhill –Sam AUSTIN, Liam SNAPE
Thorns – Liam TOLLEY, Jack JONES, Grant BALKEWAY, Matt BOOTH, Vinnie JAMES,
                Shane GRAINGER, Calum PEARSON
Wordsley– Niall CLARKE, Dan FERGUSON, Callum WHITEHOUSE, Ben CHECKETTS

YEAR 9 (UNDER 14 TRIALS) will be held as follows : -
Team Manager – Andy DUNLOP– (Coseley)

WEDNESDAY 09TH SEPTEMBER @ Coseley School 4.00p.m. – 6.00 p.m.
FRIDAY 11TH SEPTEMBER @ Coseley School 4.00 p.m. – 6.00 p.m.

The following players were nominated – Please could you ask them to attend with full playing kit and warm top

Bishop Milner - Nil
Castle – Alex MALCOLM, Merdy MAKI, Keiron WHEELER
Coseley – Damien BURTON
Crestwood – Connor STEPHENSON, Oliver BRAGG, Luke GARRINGTON, Steven MULLANEY
Dormston – Reece BROWN, Jack LAWRENCE
Ellowes Hall - Jack LATHAM, Ryan HICKMAN, Jake FIELD, Alex BENNETT, Tyler KENDALL
High Arcal – Callum HALL, Brad GUEST, Jack MARTIN, Luke WHEATLEY
Hillcrest – Reece HUGHES, Matthew BENNETT
Holly Hall – Jordan PARASCZAK, Jamie SHAW
Kingswinford – Andrew CAIRNEY, Daniel COOPER
Ounsdale – Dan BROSNAN, Oli RUSSELL, Brad MARSHALL
Pensnett – Joe COLLEY
Summerhill –Liam McEVOY, Ben RICH, Josh HAYDON, Tom GARRETT, Charlie CASHMORE, 
                     Jake PERRY
Thorns – Cameron OVERFIELD, Joel FULLWOOD, Harry DARBY, Josh GARBETT, Nathan WOOD,
                Elliott MANN
Wordsley – Jack HICKMAN, Max BERROW

Under 15’S (Year 10)
Team Manager – Gareth Thomas (Wordsley)

SATURDAY 05 SEPTEMBER TRIALS @ Wordsley School -10.00 a.m. – 12.30 p.m.
WEDNESDAY 09 SEPTEMBER – Training @ Wordsley School – 5.00 p.m. – 6.30 p.m.
SATURDAY 12 SEPTEMBER TRIALS @ Wordsley School – 10.00 a.m. – 12.30 p.m.
WEDNESDAY 16  SEPTEMBER – Training @ Wordsley School 5.00p.m. – 6.30 p.m.

All nominated players were contacted direct by Mr Thomas

UNDER 12's (Year 7)  - Trials will be in early October, 2009


Trilby Multimedia ©2002-2014 Trilby Multimedia, content ©2003-2014 Brierley Hill & Dudley Schools' Football Association